Donnie Darko – Karanlık Yolculuk Film Önerisi

Published by: 0

Donnie Darko (Karanlık Yolculuk) 2001 yılına ait ve ABD yapımı olan fantastik bir filmdir. Bende dahil bir çok kişinin fantastik filmleri izlemeye başlamasına sebep olan film Donnie Darko. Öyle bir film ki izledikten sonra saatlerce, günlerce izleyip düşünürsünüz. Filmi anlasanız bile bir türlü anladığınıza emin olamayıp deli olursunuz. Siteleri araştırıp yada filmi tekrar izleyip daha iyi anlamaya çalışırsınız ama sonuç aynıdır. Böyle dediğime bakmayın film mantıksız bir şekilde ilerleyip son bulmuyor. Mantığı var ancak çözüp çözemediğinize emin olamıyorsunuz. Eğer Bay Hiçkimse, Kelebek Etkisi tarzı filmleri izleyip beğendiyseniz Donnie Darko’yu izlemek için daha fazla beklemeyin..

Donnie Darko Filminin Konusu :

Filmin hikayesi 1980’li yıllarda geçiyor. Donnie adlı 16 yaşındaki bir gencin ailesiyle ve sosyal çevresiyle ilgili ciddi problemleri vardır. Öğretmenleriyle ve ailesiyle sürekli olarak tartışmalara giren Donnie yalnızlıktan şikayetçidir. Donnie, bu sorunları yaşarken zamanla tavşan kostümlü birisini görmeye başlar. Tavşan kostümlü kişi, Donnie’e sürekli gitmesi gerektiği yolu göstermektedir ve ona garip şeyler hakkında bilgiler vermektedir. Kendi çevresinden iyice sıkılan Donnie, tavşan kostümlü kişinin yolunu izleme kararı verir ve olaylar durdurulamaz bir biçimde garip bir hal alır.

Donnie Darko Filminin Oyuncuları :

Filmin baş karakteri Donnie Darko’yu canlandıran kişi Pers Prensi: Zamanın Kumları, Brokeback Dağı, Tutsak, Yaşam Şifresi gibi ünlü yapımlarda oynayan Jake Gyllenhaal. Donnie’nin babası rolünde Holmes Osborne, ablası rolünde Maggie Gyllenhaal, küçük kız kardeşi rolünde ise Halka filmlerinde Samara rolüyle tanıdığımız Daveigh Case oynuyor. Öğretmeni Karen Pomeroy’u canlandıran kişi ise güzel oyuncu Drew Barrymore. Drew Barrymore 50 İlk Öpücük, Charlie’nin Melekleri, Seni Uzaktan Sevmek gibi filmlerde yer alıyor. Harika bir hayal gücüyle yazılmış olan bu senaryoyu düşünen ve yöneten kişi ise Richard Kelly.

Fantastik türü sevmeyenler için güzel gibi gelmeyebilir ancak ben yinede izleyin derim. Çünkü fantastik türünü sevmeyenlere bile sevdirecek nitelikte bir film Donnie Darko. Bu yüzden film önerilerimizde yer almayı en çok hak eden filmlerden. Özellikle replikleriyle düşündüren, sorgulatan ve harika olay akışıyla sürükleyici olan Donnie Darko (Karanlık Yolculuk) filmini mutlaka izlemenizi öneririz. İzleyecek olan herkese iyi seyirler!