Doğum ve Doğum Sonrası Çatlakları Nasıl Geçer?

Published by: 0

Kadınların doğum öncesi ve doğum sonrası en çok yakındığı durumlardan birisi de karın bölgesinde oluşan çatlaklardır. Bu çatlaklar 2 grupta verilecek önerilerle en aza indirilebilir, doğumdan sonra kolaylıkla yok edilebilir.

Eğer doğum sonrası çatlakların en az seviyede olmasını istiyorsanız doğum öncesi kendinize dikkat etmeniz gerekir, doğumdan önce mutlaka bebeğe zarar vermeyecek fakat sizin sağlığınızda büyük bir yararı olacak olan spor aktivitesi yapmanız gerekir. Bizim önerimiz yogadır. Yapılan spor vücudun sarkmamasını sağlayacak, doğum sonrası çatlakların daha az olmasını sağlayacaktır.

Bunların yanı sıra doğum öncesi bol su tüketimi gerçekleştirilmelidir, protein açısından zengin gıdalar tüketilmeli, A,C ve E vitaminleri doğal yollarla bol bol tüketilmelidir. Bu öneriler doğum öncesi için geçerlidir diyebiliriz. Peki doğum sonrası çatlaklar için ne yapmamız gerekiyor?

Doğum sonrası çatlakları gidermek için su, biraz krem çatlakların daha hızlı yok olmasında etkili olacaktır, her gün düzenli olarak doğum çatlaklarının bulunduğu bölgede biraz nemlendirici krem ile masaj yapıldığı taktirde çatlakların daha hızlı azaldığını kendi gözlerinizle de görebilirsiniz.

Bunun dışında her duşa girdiğinizde yumuşak bir lif ile doğum çatlaklarının bulunduğu bölgeye aynı şekilde masaj uygulayabilirsiniz. Bu, o bölgedeki ölü derilerin atılmasında büyük bir rol oynayacaktır. Ilık su ile duşta yapacağınız her masaj sonrasında çatlakların biraz daha azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Eğer benim biraz param var, ben doğumdan hemen sonra bu çatlaklardan kurtulmak istiyorum diyorsanız bunun içinde çözüm önerileri sunabiliriz. Doğum sonrası çatlakların ücretli olarak giderilmesini sağlayacak en iyi çözüm lazer tedavisidir. Lazer tedavisi biraz pahalı olsa da doğum çatlaklarını tamamen giderir, hiç olmamış gibi gösterebilir. Ancak bu durum için para harcamak biraz mantıksız olur, düzenli spor, düzenli beslenme ve biraz kendinize bakım uygulayarak doğum sonrası çatlaklardan kolaylıkla kurtulmanız mümkündür, yani para vermeniz yerine hiç harcamadan kendi yöntemleriniz ile bu durumu atlatabilirsiniz.