Doğru Göz Makyajının Püf Noktaları

Published by: 0

Doğru Tekniklerle Yapılan Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Göz makyajı güzellik açısından oldukça önemlidir. Göz makyajı ile, yüzün ortasındaki iki güzel nokta, bir sanat eseri haline getirilebilir; fakat, yapılan göz makyajının, doğru göz makyajı olması önemlidir. Nasıl göz makyajı yapılır derseniz, işte size, göz makyajı yapmanın püf noktaları
Makyaj Dersleri: Göz Makyajının Püf Noktaları
Göz makyajının püf noktaları arasında ilk sırada, göz makyajı yaparken, göze sürülecek olan göz farının öncesinde, gözün, sürülecek olan fara hazırlanması gerekmektedir. Göz makyajı yaparken, göz farı uygulamadan önce, göz kapağına fondoten; ya da açık renk bir kapatıcı uygulayın. Bunun da üzerine biraz pudra uyguladıktan sonra göz farı kullanırsanız, doğru göz makyajına daha çok yaklaşacağınızı söyleyebiliriz.

Far Sürerken Acele Etmeyin
Göz makyajında, göz farı sürerken, far fırçasına farı birden alıp, gözünüze uygulamayın. Göz makyajı yaparken, farı fırçaya az az alın; ve gözünüze vereceğiniz tonu yavaş yavaş; ve isteğinize uygun şekilde koyulaştırın.

FAR NASIL UYGULANIR? Far Nasıl Yapılır?

Far Tonları Nasıl Kullanılır?

Göz makyajının püf noktaları arasında, göz farının tonlarının da akıldan çıkartılmaması gerekmektedir. Alacağınız göz farı, farklı tonlarda olabilir, ve bu da sizin aklınızın karışmasına sebebiyet verebilir. Göz farının tonlaması şu şekilde yapılmalıdır: göz farının en açık tonunun, göz makyajının başlangıcında uygulanması gerekmektedir. Diğer tonlar ise, gözün üzerine yayılacaktır. Göz farının orta tonu, gözün iç kısmındaki yarısına uygulanmalı iken, göz farının en koyu olan tonu ise, gözün dış tarafındaki yarısına uygulanmalıdır.

Göz makyajında, göz farının renklerini hala ayarlayamayacağınızı düşünüyorsanız, doğal ve tek bir renk seçin; ve bu rengi tüm göz kapağınıza doğal bir şekilde uygulayın.

Doğru göz makyajında, göz farının, kesinlikle iç kısımlara; ya da dışa taşmaması gerekmektedir. Göz farının taşması demek, gözlerinizin şeklinin kötü görünmesine sebep olurken, göz makyajı hiç güzel görünmeyecektir.

Dayanıklı Göz Makyajı İçin

Göz makyajının dayanıklı göz makyajı olmasını istiyorsanız, göz farınızı uygulamadan önce gözünüze ince bir tabaka halinde krem uygulamalı; sonrasında ise göz farını uygulamalısınız. Bu bilgi, göz makyajının püf noktaları arasında yer almaktadır.
Göz makyajı yaparken, göz farının çok fazla olduğunu farkettiğinizde yapmanız gereken, göz farını gözünüzden bir pamuk ile hafifçe silmek; ya da teninizin rengine yakın bir kapatıcıyı hafifçe uygulamaktır.
Göz makyajında kolay uygulanabilirliğin adı göz farıdır. Eyeliner kullanamayanlar göz makyajında göz farından yararlanabilirler. Eyeliner yerine ıslak ya da kuru far kullanımını tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, uygun bir göz farı fırçası bulmak, ve kirpikleriniz boyunca göz farını gözgün bir şekilde uygulamaktır.
Göz makyajının püf noktaları arasında, gözün en iç kısmının pırıltılı bir kalem ile boyanması da yer almaktadır. Bu şekilde göz makyajının da dahil olmak üzere gözlerinizin daha ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Göz Şekline Göre Makyaj
Göz makyajının püf noktaları arasında şunu da bilmeniz gerekmektedir: gözleriniz eğer küçükse, gözlerinizin çevresini de rengi koyu olan göz farı; ya da göz kalemi ile boyarsanız, gözleriniz daha küçük görünecektir. Bu hususta doğru göz makyajı için dikkatli olmanız gerekmektedir.
Göz makyajının püf noktaları arasında, gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız da şunu bilmeniz gerekmektedir: gözlerinizin alt iç kısımlarını, beyaz renk göz kalemi ile boyarsanız, gözleriniz daha büyük görünecektir.