Dekorasyonun Önemli Parçası : Zebra Perdeler

Published by: 0

Dünyada birçok perde modeli kullanılmakta olup, bu perde çeşitleri birbirinden farklı renk kombinasyonları , binlerce farklı desen çeşitliliği ve aynı şekilde şık ve sade tasarımlarla evlerimizin ve işyerilerimizin vazgeçilmez unsurlarından birisi olduğunu hepimiz biliyoruz.  Bu perde modelleri arasında yer alan ve genellikle işyeri ortamlarında yaygın olarak kullanılmakta olan stor perdeler, oldukça rağbet gören kullanışlı bir perde çeşididir. Güneş ışınlarına karşı koruyan yapısı ile ışıkları en aza indirgeyerek, kaliteli ve sağlam yüzeyi ve mekanik sistemli olması nedeniyle takdire şayan bir perde grubudur.
Stor perde grubunda yer alan perdelerden birisi de zebra perdelerdir. Zebra perde modellerine zebra denmesinin nedeni, desenlerinde ve tasarımlarında kullanılan çizgiler, zebra çizgilerini anımsatmaktadır. Zebra perde modellerinin kullanılmaya başlandığı tarih kesin olarak bilinmemekle birlikte, son zamanlara sıkça evlerde ve ofislerde modern ve şık  dekorasyon çeşitleri arasında yerini almıştır. Kullanıcıları tarafından oldukça ilgi gören zebra perdeler, tasarımındaki ergonomik sistemi sayesinde oldukça kullanışlı bir perde modelidir.

Tarihte şöyle biraz geriye gidecek olursak, perde kullanımı ilk öncelerde evlerin mahremiyetini korumak adına kullanılıyordu ve zamanla tekstilin gelişmesiyle birlikte ev ve ofis dekorasyonlarının en önemli parçaları haline gelmiştir. Her yıl bir çok yeni perde modeli üretilmekte olup, müşterilerin istekleri doğrultusunda evlerine veya işyerlerine en uygun perde tasarımları yapılmaktadır.

Mekanik perde sistemleri grubuna giren zebra perdeler, oldukça kaliteli kumaşlardan üretilmekte olup, üretici firmalar tarafından da teknik destek de verilmektedir. Müşteriler tarafından seçilmesini sağlayan en önemli unsurlar ; kumaşının kaliteli olması, kullanışlı yapısı ve şık tasarımı, basit birşekilde montaj yapılabilmesi veya sökülebilmesi ve güneşlik olarak kullanılabilmesi başlıca öğelerindendir. Bunun yanısıra dokumasında antibakteriyel özelliği de bulunmaktadır.  Montalama işi stor perdeninkine benzeyen zebra perdeleri oldukça kolay bir şekilde monte edebilirsiniz. İllaki uzman personel çağırmanıza lüzum yoktur. Yalnızca temizleme konusunda birazcık zahmetli olan zebra perdeleri, buharlı temizleme yöntemi ile yapabilirsiniz.