Deja Vu Film Önerisi

Published by: 0

Deja Vu, 2007 yılına ait ABD ile İngiltere ortak yapımı olan sıra dışı bir bilim kurgu filmidir. Bilim kurgu filmi zaten sıra dışı olur diyeceksiniz ama Deja Vu filmi biraz daha farklı bir senaryoya sahip. Bilim kurgu kategorisine ait olduğunu bilmeden izleyen birisi filmin büyük bir kısmını normal aksiyon filmi izler gibi izleyecektir. Deja Vu olarak tanımladığımız “ben sanki bu anı daha önce de yaşadım” hissine kapılma olayına çok farklı bir açıklık getirmiş film. Filmi izledikten sonra söylediğiniz ilk şey “Ya tüm bu olanlar gerçekse?” oluyor. Gerçekten güzel bir hayal gücüyle yazılmış bir film Deja Vu.

Deja Vu Filminin Konusu :

Filmin baş karakteri Doug Carlin, bir gemide yaşanan bomba faciasını araştırması için görevlendirilir. Doug Carlin, olayı araştırdıkça ortalıkta garip şeyler döndüğünü fark eder ve akıl almaz bir sonuca varır. Doug Carlin, Deja Vu dediğimiz olayı yaşayarak (filmdeki açıklamasıyla) bombanın patlamasını önceden engelleyip yüzlerce insanın hayatını kurtarabilir mi? Daha fazla ayrıntıya girmek istemiyorum. Filmi mutlaka izleyip her ayrıntısına kadar anlamaya çalışmanızı öneririm.

Deja Vu Filminin Oyuncuları :

Filmin baş karakteri Doug Carlin rolünü Zorlu İkili, Düşmanı Korurken, Gazap Ateşi, Amerikan Gangsteri gibi önemli yapımlarda oynayan Denzel Washington canlandırıyor. Denzel Washington, her filminde olduğu gibi harika oyunculuğu filmi güzel yapan etkenlerden. Claire Kuchever rolünde Paula Patton yer alıyor. Paula Patton, Görevimiz Tehlike 4, London, Zorlu İkili filmlerindeki rolleriyle de tanınıyor. Ayrıca Paula Putton çıkacak olan Warcraft filminde de rol sahibi. Abbey karakterini ise Babil, Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi, Bir Hayalimiz Vardı gibi filmlerde yer alan genç oyuncu Elle Fanning canlandırıyor.

Deja Vu sıra dışı bir bilim kurgu filmi olsada izledikten sonra insan “Acaba?” sorusunu soruyor kendine. Şuanki Dünyamıza göre böyle sıra dışı olan bir şeyi insanlara düşündürtmek gerçekten çok büyük bir başarı.. Eğer bilimin en uç noktalarına inanan biriyseniz bu filmde gerçekleşen olaylar size tamamen olası gelebilir ve bilimin büyüsüne tekrar kapılabilirsiniz.. Filmde bilim kurgu olduğu kadar aksiyon, gerilim sahneleri de bulunuyor. Yani “bilim” konularını sevmeyen birisi de filmi sıkılmadan izleyebilir. Film önerimiz Deja Vu’yu izleyecek olan herkese iyi seyirler diler.