Çocuklara Faydalı Olacak Birbirinden Farklı 10 Mobil Uygulama!

Published by: 0

Çocuklara Fayda Sağlayacak Birbirinden Farklı Mobil Uygulama!

Gittikçe hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen teknolojiyle birlikte yeni nesil çocuklarında oyun anlayışları değişmeye ve bununla birlikte çocuklarda yetişkinler gibi gelişen teknolojiye ayak uydurmaya başladı.

Çocuklar aynı yetişkinler gibi mobil cihazlar veya tabletler üzerinde vakit geçirmeyi tercih ederken bazı uygulamalarda çocukların vakit geçirirken öğrenmelerini ve eğlenmelerini sağlıyor. Aynı zamanda bu uygulamalar eğitici ve öğreticitaraflarıyla çocukların eğlenirken öğrenmelerine olanak sağlamaktadır.

Çocukların bu uygulamaların arasında gerçek dünyadan kopmadan ve fiziksel oyunlardan ayrılmadan sadece teknolojiden yararlanarak bilgiye ulaşması ve eğitimine katkıda bulunması vazgeçilmez görünüyor.

Çocuklar için faydalı olacak ve onların eğlenmelerini sağlayacak 10 mobil uygulama şu şekilde :

Abc Wow! :  Çocukların İngilizce öğrenmeleri için geliştirilmiş Abc Wow!  Uygulamasında İngilizce kelimelerin yanında şirin grafiklerde yer alıyor. iOS ve Android sistemlerinde bulabileceğiniz bu uygulama çocukların güzel vakit geçirirken kelime bilgisini arttırmasını ve yabancı dil öğrenimlerine oldukça fayda sağlıyor.

Music Tales : Hem iOS hem Android sistemlerinde bulunan uygulama olan Music Tales, müzik temellerini çocuklara öğreterek hareket yeteneklerini geliştirmeye fırsat sağlar. Bununla birlikte çocukların müzik zevklerini geliştirmeye olanak tanır.

What’s The Sound? : Sadece iOS sistemlerde bulunan What’s The Sound? çocukların hayvanların çıkarttığı sesler, görünüşleri, ne yedikleri gibi  genel bilgileri öğrenerek hayvanlar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan faydalı bir uygulama.

Paintbox : Çocukların resim veya çizim yeteneklerini geliştirmeleri için hazırlanmış uygulama çocukların yaptığı çizimleri kaydedip paylaşmalarını sağlamaktadır. iOS ve Android sistemlerde bulunan Paintbox uygulaması ile çocukların eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanıyor.

Subway Surfers : Spor türü bir uygulama olan Subway Surfers çocukların eğlenceli bir zaman geçirmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda iOS ve Android sistemlerde yer alan uygulama en iyi koşu oyunları arasında bulunuyor.

AniWorld: Çocuklara hayvanların tanıtıldığı ve hayvan sevgisinin aşılandığı çocukların eğlenceli vakit geçirdiği uygulama olan AniWorld sadece Android sistemlerde yer alıyor.

Agnitus :  2-7 yaş arası çocuklara sayı, kelime ve renkleri öğretmek amacıyla hazırlanmış olan uygulama, hem iOS hem deAndroid sistemlerde yer almaktadır. Okul öncesi çocuklar için eğitici bir uygulama olan Agnitus aynı zamanda çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Toca Life City : Şehir hayatındaki birçok aktiviteleri çocuklara sunan uygulama iOS ve Android sistemlerde bulunuyor. Uygulamadaki karakterin kıyafet, saç gibi özelliklerini değiştirerek birçok mekanda vakit geçirmelerini sağlayan uygulama çocukların keyifli zaman geçirmelerine imkan sağlıyor.

Snail Bob : Salyangozun yol gösterdiği fizik tabanlı strateji uygulaması olan ve çocukların mantıksal düşünerek hızlı bir şekilde hedefe ulaşmalarını amaçlayan  Snail Bob iOS ve Android sistemlerde yer alıyor.

Pet Bingo : Matematiği bir ders olmaktan çıkararak çocukların eğlenceli bir şekilde matematik öğrenmelerini sağlayan uygulama Pet Bingo’da gittikçe zorlaşan matematik işlemleri yer alıyor.  Oyuna başlarken çarpma, toplama,çıkarma,bölme işlemlerinden biri seçiliyor ve işlemler doğru cevaplanarak uygulamadaki maskot besleniyor. Matematik kavramları hakkında da bilgi veren uygulama iOS ve Android sistemlerde yer alıyor.

Çocuklarınızın boş zamanlarını öğretici ve eğlenceli bir şekilde doldurmak için sizde bu uygulamaları ziyaret edebilirsiniz.