Çocuk ve Bebek Odaları İçin Zebra Perde Modelleri

baskili-perde-modelleriBir çok işyeri ve evlerde , gerek dekoratif görüntüsü, gerek kullanımındaki sadeliği ve kolaylığı, gerekse de kolaylıkla temizlenebilirliği bakımından bir çok insan tarafından beğenilen ve tavsiye edilen perde modelleri arasında zebra perdeler yerini almıştır.
Evlerimizin her odasında gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz zebra perde modelleri, çocuk odalarında da yer alan yüzlerce farklı desen ve modelleriyle çocuk odaları mükemmel bir görünüme kavuşacaktır.

Bu makalemizde sizlere çocuk odası için zebra perde modelleri, bebek odası için zebra perde çeşitleri ve zebra perde kullanımı hakkında bilgilere değineceğiz.

Çocuk Odaları İçin Zebra Perde Modelleri

Hemen hemen her yaşa uygun tasarımlarıyla kullanılan zebra perdeler, gerek uygun fiyat avantajlarıyla , gerekse de kullanım bakımından kolaylık sağlamasıyla tercih edilen perdeler arasında yerini almıştır.  Zebra perde modelleri mekanlarımızın tüm pencerelerinde kullanılabilirler. Çocuk odaları içinde rengarenk modelleri olan zebra perdeler ile çocuklarınızın odası adeta cıvıl cıvıl bir görünüme sahip olacaktır.
Çocuk odaları için tasarlanan perde modelleri rengarenk olmasının yanı sıra isteğinize uygun olarak çizgi kahramanlardan da üretilmektedir. Çocuklarınızın odalarında daha fazla ve keyifli bir zaman geçirmesini sağlayan bu yöntem ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Birbirinden kaliteli kumaşlarla üretilen zebra perdeler, çocuk odalarında kullanılmak üzere de üretilmektedir. Kullanılan kumaşlar çocukların hoşlanacağı çizgi karakterlerden hazırlanmasının yanı sıra hijyenik kumaşlardan üretilmektedir. Zira sadece ucuz olmasından dolayı tercih edilen perdelerin ömrü daha kısa olmakla birlikte, hijyenik açıdan da sağlıklı olamayacağından ucuz perdelerin çocuk odalarında kullanılmasını tavsiye etmemekteyiz. Zebra perdelerin içeriğindeki naylon ipliklerin kalitesi oldukça önem arz etmektedir.
O nedenle sadece zebra perde satın alırken değil, tüm perde çeşitlerinde dikkat etmemiz gereken önemli ayrıntılardan birisi de kumaşın kalitesi olmaktadır. Şayet üretilen kumaşın içeriğinde ince keten, saten, dantel , blackout saten gibi materyallerden kullanılmış ise gönül rahatlığıyla odalarınızda kullanabilirsiniz.

Tıpkı stor perde modellerinde olduğu gibi perde üzerine yapılan baskılı desenler gibi zebra perde modellerine de baskılar yapılabilmektedir. Aralarındaki tek fark ; zebra perdeler açılıp kapandığında farklı bir görünüm sağlamasıdır.

bebek-odasi-perdeleriBebek Odası İçin Zebra Perde Modelleri
Bebeklerimiz yeni doğdukları için hassas bir yapıya sahiptirler. O nedenle yetişkin insanlar gibi güçlü metabolizmaları yoktur. Bebeklerinin olacağını öğrenen anne adayları, öncelikli olarak bebeklerinin eşyalarıyla ve odalarıyla ilgili ürünler  hazırlamaya başlamaktadır. Fakat odalar ve eşyalar için ürün tercihleri yapılırken bilinçli olarak yapılmalıdır.  Zira risk barındıran ürünler, içerisinde bakteriler barındırabilirler.
Bebeklerin hassas ciltlerinin güneşe karşı duyarlı oluşundan dolayı güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmamaları gerekmektedir. Bebek odası perdeleri arasından hem güneşlik, hemde perde görevi gören zebra perde modelleri bu anlamda işinizi görecektir. Rengarenk ve capcanlı renklerden oluşan perde kartelaları üzerine isteğiniz doğrultusunda baskı modelleri de uygulanabilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*