Çocuk Odası Perde Modelleri

Çocuk Odası Perdeleri

Hayatımızın gereği çalışır ve hayatımızı sürdürürüz. Bu çalışmalara baktığımız aslında kendimiz için çalışıyoruz yani para gibi ama bir de başka insanlar için çalışıyor yaptığımız iş bir araba tamiri ise o insanın arabasını tamir ediyoruz, tabi tamir ederken başımıza aksilikler gelir, hiç bir şey genelde mükemmel gitmez bundan dolayı strese gireriz bu stres yüzünden bir an önce evimize gitmek isteriz. Bu soruna baktığımız da ise insanlar bir şey olduğun da neden evlerine gitmek isterler, insanlar iş yerlerini evleri gibi görmek istemedikleri için böyle sorunlar da hemen evlerine gitmek isterler; çünkü insanın evi kendisine huzur ve rahatlık verir. Bundan dolayı insanlar sevmediği bir şey olduğun da direk evlerine gitmek isterler, elinden sonunda evde olurlar. Bu ev bir insan güvendiği yerdir ve mutlu olduğu yerdir. Bir evi ev yapan özelliklere bakarsak eğer öncelik olarak aile gelir. Aile denildiğinde aklımıza 3 5 kişiden oluşan insan topluluğu gelir. Bilimsel olarak bakarsak aile kavramına; aile anne babadan ve çocuktan ya da çocuklardan oluşan birey topluluğuna aile denir. Diğer ikinci kavrama bakarsak yani bir evi ev yapan ikinci kısım ise eşyalardır, bu eşyaları bayan genelde seçmektedir.

Bir ev bayan için çok önemlidir, nasıl bir anne için çocuk önemliyse, evde o kadar önemlidir bayanlar için bundan dolayı evin bütün sorumluluk kısmıyla bayanlar ilgilenir. Yapılan araştırmalara göre bir misafir eve geldiğin de ilk önce gözüne perdeler gelirmiş, bundan dolayı perdeler büyük bir öneme sahiptir. Evin her yerinde mutlaka perdeler vardır. Bir anne baba için önemli olan durum çocuklarıdır. Bundan dolayı bir anne çocukları için her şeyi yapmaktadır. Onun için odalarına çok özen göstermektedir. Odaya bir misafir baktığında perdeleri ilk önce göreceği bilindiği için bir anne öncelik olarak çocuk odası perdelerini çok iyi seçer. Bu perdelerin genel özelliklerine bakarsak eğer; perdeler güneş ışınlarının eve girmesini önler, akşamları evlerimiz görünmesin diye perdeler kapatılır ya da dekorasyon amacında da kullanılır, genelde koltukların rengine göre uyum sağlanır. Şimdi bu çocuk odası perdelerine ayrıntılarına bakalım.

 

Zebra Perde

 

Çocuk odalarında en çok kullanılan perdeler arasındadır. Görevleri ise hem güneşlik olarak hem de perde görevi görerek sizleri tasarrufa sokar. Özellikle de renkleri ve desenleri çok güzel bir perde türüdür. Desen olarak genelde süper kahramanların fotoğrafları ya da normal bir fotoğraflar olarak satışa sunulmaktadır. Manzara resimleri de bulunmaktadır zebra perdelerde. Çocuk odası perdeleri arasında en çok bu zebra perdeler tavsiye edilir.

 

Zebra Perde Montaj

 

Zebra perdelerin montajları çok basit bir işlemdir. Kornişlere 3 – 6 tane arasında aparatın vidalanması ile montajı yapılmaktadır. Bunları isterseniz sizler de yapabilirsiniz ya da bir uzman getirerek uzmana da yaptırabilirsiniz.

 

Zebra Perdelerin Yıkanması

 

Stor perdeler gibi temizliği yapılmaktadır. Tek sıkıntı olarak montaj yerinde sökülme sıkıntısı olduğundan dolayı biraz temizlenirken zorlanırsınız.

 

Tül Perdeler

 

Bu perdeler de kullanılır çocuk odalarında, bu perdelerin desenli ve sadece tek renkli olanları vardır. Genelde bu perdeler ilk perde takıldıktan sonra ikinci perde olarak takılır. Tek takıldığı durumlarda mevcuttur. Desen döşemelerine baktığımız da ise süper kahraman döşemeleri ve normal döşemeler olmaktadır.

 

Tül Perde Montajı

 

Tül perdelerin montajı çok basittir, bilindiği gibi normal bir perde gibi takılmaktadır. Önemli uyarı olarak takan kişin yanında bir de onu tutacak kişi olması önemlidir.

 

Tül Perde Yıkanması

 

Yıkanması kolay bir perde türüdür. Normal makineye atarak yıkayabilirsiniz. Çocuk odası perdelerin çok önerilmeyen bir perde türüdür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir