Ciltteki Lekeler İçin Öneriler

Published by: 0

CANINIZI SIKAN CİLTTE OLUŞAN LEKELER İÇİN ÖNERİLER

Bu yazımızda canınızı sıkan ciltteki lekeler için öneriler konusunda sizlere bilgiler vereceğiz.  Bu lekeler bazen doğuştan olacağı gibi bazen ise, cildin çok fazla güneş ile teması sonucunda ortaya çıkabilir. Sivilceler ve yaralarda sonrasında ciltte leke oluşumuna sebep verebilir. Gelin sizlerle beraber cilt lekelerini giderme konusunda bilgi sahibi olalım.

    Ciltteki lekeler için öneriler şunlardır:

  • Bal ve limon maskesi: Bal ve limon maskesini düzenli olarak uyguladığınız takdirde, cildinizde meydana gelen ve kötü görünüm sağlayan lekelerinizden kurtulmanız mümkün. Balın içinde bulunan nemlendirici, cilde oldukça faydalıdır. Bu yüzden balı birçok cilt için uygulanan maskelerde duymanız mümkündür. Bu maskenin yapımız ise oldukça kolaydır. 2 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limonu karıştırın ve bir karışım elde etmiş olun. Elde ettiğiniz karışımı günlük olarak düzenli şekilde sorunlu bölgeye sürün ve değişimi gözlerinizle görün. Bu maskeyi sivilceye eğilimli bir cilt içinde kullandığınızda göreceksiniz ne kadar fayda sağladığını.
  • Kozmetik ürünler: Bitkisel içerikli kozmetik ürünler ile de cildinizdeki lekelerden kurtulmanız mümkün. Güvenilir markaların leke giderici kremlerini ya da maskelerini düzenli olarak kullandığınız takdirde de cildinizde meydana gelen değişimi çok geçmeden fark edebilirsiniz.
  • Bal ve tarçın ile de sivilceli cilt ve leke bulunan ciltlerde kullanım sağlayarak farkı görebilirsiniz. 2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçın ile yaptığınız karışımı yüzünüzü temizledikten sonra sürün ve 10 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

Yukarıda bahsettiğimiz ciltteki lekeler için önerileri dikkate aldığınız sürece, lekelerden problem yaşayan herkes kısa sürede düzenli kullanımda farkı görecektir.  Sizler de vakit kaybetmeden hemen uygulamaya geçin.