Cildininizi Gençleştirmek İçin Bal Maskesi

Published by: 0

Bal Maskesi Nedir? Ne İşe yarar?

Çok çok geçmişte, ilaçların olmadığı devirde hatta şimdi bile balın bir çok şeyde kullanıldığını biliyoruz, yara tedavileri, hastalıkla mücadele, cilt bakım ve onarım konusunda da olmak üzere bal bir çok şeyde kullanılmaktadır. Bal maskesi ile belirli doğal karışımlar ve bal ile yapılan kırışıklık önleyici, nemlendirici, sıkılaştırıcı gibi maskelerdir diyebiliriz.

Bu yazımızda sizlere belirli birkaç bal maskesi tedavisi ile yapabileceklerinizden bahsedeceğiz, lafı uzatmadan konuya giriş yapalım;

Sıkılaştırma İçin bal maskesi; Cildinizin belirli bir bölgesini sıkılaştırmak için bu maske türünü kullanabilirsiniz.

Malzemeler; 1 Yemek kaşığı bal, 1 Yemek Kaşığı tarçın.

Uygulama:  Karışımı hazırladıktan sonra cildinize sürün, yaklaşık 1 saat beklettikten sonra ılık su ile temizleyin.

Nemlendirici bal maskesi; Cildinizin nemsiz ve kuru olduğunu düşünüyorsanız haftada 2 kere bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler; 1 Fincan süt, 1 Tatlı kaşığı yoğurt, 1 Çay kaşığı bal.

Uygulama: Süt ile yoğurdu iyice karıştırdıktan sonra 1 çay kaşığı balı ilave edin ve karıştırmaya devam edin. Karışımı cildinize sürün, 10 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Gerginleştirme için bal maskesi; Cildinizi gerginleştirmek istiyorsanız haftada 1 uyguladığınızda zamanla gerginleştiğini görebilirsiniz.

Malzemeler; 1 Çay kaşığı bal, 1 Yumurta, 1 Çay kaşığı elma sirkesi, Yarım çay kaşığı lavanta yağı.

Uygulama: Yumurtayı iyice çırpın, daha sonra 1 çay kaşığı bal ilave ederek devam edin. Elma sirkesini de kattıktan ve karıştırdıktan sonra en son lavanta yağını katın. Karışım hazırlandıktan sonra cildinize uygulayın ve 20 dakika sonra ılık su ile temizleyin.