Cildi Canlı Tutma Yöntemleri

Published by: 0

Daha Canlı Ciltlere Kavuşmanın Yolları

Zamanla cildimiz yıllara yenik düşüp, deforme olabilir. Siz de bu durumu geciktirmenin yolunu kendinizde keşfedebilirsiniz. Cilt, çevre, sinir, stres, gerginlik ve genetik gibi sebeplerden dolayı erken yaşlanabilir. Uzun yıllar cildinizin genç kalması için dikkat etmeniz gereken hususlara birlikte göz atalım;

Cildi Canlı Tutma Yöntemleri
Dikkat etmeniz gerekenlerden biri de beslenmenizdir. Mümkün olduğunca cildinizin yaşlanmasına neden olan yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız gereklidir. Bunun neticesinde cildiniz genç ve pırıl pırıl görünecektir. Hangi ürünleri tüketirseniz genç kalabileceğinizin bilgileri;

Sofranızdan balığı hiç eksik etmeyin. En az haftada iki kere balık tüketin. Güneşin zararlı ışınlarından kurutulmanıza ve cildinin erken yaşlanmamasına, içeriğindeki omega3-yağ asitleri sayesinde katkıda bulunacaktır. Beyin gelişimine olan katkısı da tartışılmaz bir gerçektir. Kapsül ya da balık yağını balığı sevmeyenler mutlaka tercih etmelidir.

Fındık yağı ve üzüm çekirdeği yağını da bol bol kullanabilir, cildinize bu yağlarla masaj yapabilirsiniz.
Her gün portakal, greyfurt ve limon gibi meyveleri yemeği ihmal etmeyin. Cildinizin dokusunu bu vitamin depoları değiştirecektir.
Siyah çay ve yeşil çayın antioksidan etkisinden faydalanın. Aynı şekilde elma ve üzüm gibi meyvelerde de antioksidan etkisi vardır.

Cildinize buhar banyosunu haftada bir ya da iki uygulayın. Bu uygulama gözeneklerin açılıp, hava almasını sağlayacaktır.
Makyajı aşırı yapmaktan kaçının. Artık her ne kadar cildin gözeneklerini tıkamayan ürünler bulunsa da yine de yapılan makyaj zararlı olduğundan çok yapmamaya özen gösterin. Yatağa da asla makyajla girmeyin.

Genel olarak cildiniz temiz tutmaya özen gösterin. Gül suyundan tonik olarak faydalanabilirsiniz.
Bol miktarda domates tüketin. Maske olarak cildinize uygulayın. Cildin yaşlanma süreci, domateste bulunan likopen sayesinde uzar.
Buzla, her sabah uyandığınızda yüzünüze kompres uygulayın. Cildinizin gerginleşip, canlanmasını bu işlem sağlayacaktır.
Haftada bir kez cildinize uygun bitkisel maskeleri uygulayın.

Sebzelerden daha çok tüketin. En renkli ve en taze olanlarını tercih etmeye özen gösterin.
Cildinizin, bedeninizin ve beyninizin düşmanı olan sigara ve alkolden uzak durun.
Her sabah uyandığınızda maden suyu ile yüzünüzü yıkayın.
Tüm bu uygulamalarla genç ve canlı bir cilde uzun yıllar sahip olabilirsiniz.