Blood Diamond – Kanlı Elmas Film Önerisi

Blood Diamond (Kanlı Elmas), 2007 yılına ait ABD yapımı bir filmdir. Bu film günümüzdeki acı gerçekleri anlatmaktadır ve Dünya’nın en iyi filmleri arasında yer almaktadır. Filmin en güzel yanı tamamen gerçek olması ve tüm sahnelerin gerçekçi çekilmesi. Hepimizin bildiği ama bilmemezlikten geldiği gerçekleri anlatan bir film, harika bir oyuncu kadrosuyla da birleşince ortaya gerçekten muhteşem bir yapım çıkmış. Filmdeki drama ayrı, aksiyona ayrı, tüm olaylara ayrı hayran kalıyorsunuz izlerken.

Blood Diamond Konusu :

Filmin konusu 90’lı yıllarda geçiyor. Blood Diamond, Afrika’nın bir ülkesinde tüm yerli fakir halkın karşılıksız bir şekilde elmas bulmak için çalıştırılması ve korkunç şiddetlere maruz kalmasını anlatıyor. Bu kadar acıyla, kanla çıkartılan o elmaslar büyük şehirlerde zengin insanların parmağında, boynunda ışıl ışıl parlıyor. Solomon Vandy bu işte çalıştırılan bir köledir ve ailesinden zorla ayrılmıştır. Solomın Vandy, topladıkları elmaslardan onlarca kat büyüklükte pembe bir elması yer altından çıkarır ve onu saklamaya çalışır. İşler onun için ters gitse de paralı asker Danny Archer ona elması satması ve ailesine kavuşması konusunda yardım edecektir..

Blood Diamond Oyuncuları :

Filmin baş rollerinden birisi olan Danny Archer karakterini canlandıran kişi harika oyuncu Leonardo Di Caprio.. Diğer rollerine göre daha farklı bir karakteri canlandıran Leonardo gerçekten harika iş çıkarmış. Adama her rol yakışıyor.. Filmi bu kadar harika yapan önemli etkenlerden biri Leonardo Di Caprio. Filmin diğer baş karakteri Solomon Vandy rolünde yer alan kişi ise Djimon Hounsou. Djimon Hounsou, Gladyatör, Hızlı ve Öfkeli 7, Asla Pes Etme gibi filmlerde de yer almıştı. Gazeteci olan Maddy Bowen rolünde ise Bir Rüya İçin Ağıt, Akıl Oyunları, Kesişen Yollar gibi filmlerde oynayan Jennifer Connelly yer alıyor.

Sahnedeki duyguyu yaşatan müzikleriyle, oyunculuklarıyla ve harika senaryosuyla kesinlikle izlenmesi gereken bir film Blood Diamond. Hem dramı hem aksiyonu fazlasıyla yaşatan bu filmi izlemenizi öneririz. Blood Diamond (Kanlı Elmas) filmini izleyecek olan herkese iyi seyirler!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir