Bitkisel Zayıflama Hapları Hakkında Genel Bilgiler

Published by: 0

ZAYIFLAMA HAPLARI

Fazla kilolardan kurtulmak birçok kişinin hayalidir. Ancak kilolardan kurtulmak herzaman mümkün olmayabiliyor. Kilo vermek için birkaç altın kuralın uygulanması gerekir. Öncelikle eğer kilo almışsanız, bir şeyler yanlış gidiyordur, yani hayat tarzınızı değiştirmeniz gerekir. Mutlaka yemeklerin azalması ve hayatın içerisine spor sokulması gerekiyor. Bir de elbette kilo vermeye yardımcı olabilecek bitkisel zayıflama hapları devreye sokulmalıdır. Ancak, zayıflama haplarının yalnızca kilo verdirmeyeceğini unutmamak gerekiyor. Zayıflama işi mutlaka birçok kuralın birlikte uygulanmasıyla başarıya ulaşabilir.

Zayıflama hapları herkes tarafından kullanılmaz. Özellikle doktorlar tarafından vücut kitle endeksi 30 ve üzerindeki kişilere önerilir. Yine tansiyon hastaları ve Tip 2 diyabeti olanlar tarafından da güvenle kullanılabilir.

EN İYİ BİTKİSEL ZAYIFLAMA HAPLARI

Lida zayıflama hapı:  Çin’den gelen bitkisel bir mucizedir. Birçok şifalı bitkinin karıştırılmasıyla elde edilmiştir. Büyük oranda turunç çiçeği, dut yaprağı, sinameki otu vardır. İçeriğinde hiçbir kimyasal bulunmaz. Tamamen doğal ve bitkiseldir. Bu özelliklerinden dolayı en etkili zayıflama ilacı olarak görülür.

Zayıflama hapları içeriklerindeki bitkiler sayesinde karnı tok tutar ve çok iyi derecede yağ yakar. Üstelik yalnızca zayıflatmaktan öte vücuda direnç sağlarlar. Ayrıca, enerji de verirler. Bu hapların kullanılmasında hiçbir zarar yoktur, besin takviyesi olarak da kullanılır. Çok eski çağlardan beri kullanılabilen Lida zayıflama hapları zayıflamak için takviye olarak güvenle kullanılabilir. Bunların dışında reçeteyle satılan birçok başka takviye zayıflama hapı daha bulunur.

Orlistat: Bu zayıflama hapının en önemli özelliği yağ emilimini azaltmasıdır. Yapılan araştırmalara göre Orlistat yağ emilimini 3/1 oranında engeller. Doktorlar tarafından uzun süreli kullanımı onaylanan Orlistat Xenical olarak da bilinir ve reçetesiz de satılır. Bu ilaç Orlistat’ın yarı dozuna sahiptir. İlacın kullanımasından önce mutlaka düşük yağlı bir diyet tercih edilmelidir. Ayrıca, öncesinde veya sonrasında multivitamin haplarından kullanmak önemlidir. Orlistat’ın yan etkileri arasında karında hafif kramplar, gaz kaçırma ve bağırsak hareketliliği vardır.

Belviq: Etkili bir iştah kesicidir. Uzun süreli kullanımlar için uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Belviq ile ilgili olarak depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlarla kullanılmaması gerektiği uyarısı yapılmıştır. Hamileler için ilacın kullanılması önerilmez. Belviq zayıflama ilacının 12 haftalık kullanımı belirlenmiştir. Bu süre içerisinde ağırlığın % 5’i kaybedilmezse ilacın kullanımı bırakılmalıdır.

Contrave: FDA tarafından onaylı bir ilaçtır. Naltrekson ve Bupropion adlı iki ilacın birleşimden oluşur. Bu ilacın bir diğer önemli özelliği ise sigarayı bırakma tedavisinde de kullanılmasıdır. Sinir hastalıkları ilaçlarıyla birlikte kullanılmaması gerekir. Yan etkileri arasında uykusuzluk, baş ağrısı ve kabızlık görülebilir. Bu ilaç için de 12 haftalık kullanım süresi uygun görülmüştür. Ağırlığın % 5’i kaybedilmediyse ilaç etki etmiyor demektir, kullanım bırakılmalıdır.

Fentermin: Oldukça etkili bir iştah kesicidir. Yemek yemensini engeller. Fentermin kullanımı sırasında kan basıncı yükseldiği için çarpıntı görülebilir. Bu ilaç uzun süreli kullanım için değil, kısa süreli kullanım için uygundur.