Birbirinden Farklı ve Modern Zebra Perde Modelleri

Zebra Perde Çeşitleri
Gelişen teknolojiye ve moda akımında bağlı olarak perde sektörü de her geçen gün gelişim ve değişim göstermeye devam etmektedir. Perde denilince son zamanlarda akla ilk olarak stor ve zebra modeller gelir. Stor modeller, kullanışlı olduğundan dolayı çoğu bayanın evinin hemen hemen bütün odalarında kullanabilmek için stor modelleri tercih eder.

Stor modeller kadar tercih edilen ve kullanışlı olan bir diğer perde modeli ise zebra modellerdir. Özellikle baskılı olan modelleri çocuk odalarında çok fazla kullanılır.  Zebra perdelerde kullanılan teknoloji, stor perdeler ile birebir benzerlik gösterir. Ancak görsel olarak birbirinden farklıdır. Stor modeller genellikle, güneşlik ile beraber kullanılır. Zebranın stor modellerden tek farkı çift perde sistemine sahip olmasından ötürü, güneşlik kullanılmasına gerek olmamasıdır. Dokuma aşamasında ipliklerde şerit şerit boşlukla bırakıldığından ötürü perdenin yan tarafından yer alan aparat kullanılarak kontrol edildiğinde perde kapalı veya açık konuma getirilebilir. Bayanların en çok tercih ettiği zebra perde modellerine örnek olarak; yine stor modellerden olduğu gibi etek kısmı işlemeli olan modeller, renkli ve desenli modeller, pastel tonlarda olan daha çok düz renk olarak tasarlanan modeller, çocuklar için çizgi film karakterlerinin yer aldığı baskılı modeller, oturma odalarında veya çocuk odalarında kullanılması adına uygun olan çiçek baskılı modeller verilebilir. Zebra perdelerin temizliği tül perdelere oranla biraz daha zor olsa da, genel itibariyle bir süpürge ve nemli bir bez yardımıyla kolaylıkla temizlenebilir.

Zebra perdenizi temizleyebilmek için öncelikle süpürgenin küçük olan baş kısmı ile perdenin tozunu alabilir, sonrasında perdeye zarar vermeden nemli bir bez yardımıyla perdenizi silebilirsiniz. Perdenizi yıkayabilmek için ise perdeyi bulunduğu mekanizmadan ayırabilir, soğuk suyla yıkadıktan sonra tekrar perdenizi aynı şekilde bulunduğu ruloya monte edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*