Beyaz Tenli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

Published by: 0

Beyaz tenli kadınların da çok iyi bildiği gibi ciltlerine çok iyi bakmaları gerekmektedir. Çünkü tenlerindeki en ufak bir sorun büyük bir kusur gibi görünür. Yine de bilmeliler ki beyaz cilt her zaman çok çarpıcı ve çekicidir fakat ciltlerine uygun makyaj yapmazlarsa çok soluk ya da aşırı makyajlı görünmeleri de olasıdır.
Gelelim nasıl bir makyaj yapmanız gerektiğine..

Göz farı: Gözlerinizin rengi her  ne olursa olsun uygun göz farı seçerken teninize uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Soluk ciltler, duru ya da beyaz tenler boş bir tuvali andıracağından , ufak dokunuşlarla yapılan hafif bir far kullanmak yararınıza olacaktır. Aksi taktirde koyu renkler sizi parlak bir hale getirecektir. Hafif kahverengi tonları da sizin için uygun olacaktır.

Eyeliner: Kadınlar genelde siyah renk eyeliner kullanmayı tercih etseler de beyaz tenli kadınlar kahverengi ya da gri tonlarında bir eyeliner seçerlerse tenlerine daha uygun olacaktır. Siyah rengi gözün iç kesimlerine kullanırsanız daha uygun olacaktır.

Rimel: Rimeliniz koyu renk olmalı çünkü böylece güzel gözleriniz ön plana çıkacaktır. Siyah rimel en uygunudur fakat kahverengi ya da mavi tonlarının en koyu olanlarını da tercih edebilirsiniz.

Fondoten ve allık: Porselen ve melek renklerindeki en açık fondotenler ve çok açık ve az bronzlaştırıcı allık sizin muhteşem görünmenizi sağlayacak.

Kapatıcı: Önceden de söylediğimiz gibi beyaz ten ciltteki kusurları ön plana çıkarır bu yüzden eğer ufak tefek kusurlarınız varsa bunları kapatıcı kullanarak yok edebilirsiniz.

Ruj: Dudak rengi bir makyajı tamamlayan en temel unsurdur. Makyajınız ne kadar iyi olursa olsun, rujunuzun rengi teninize uygun değilse diğer her şey boşa gider. Örneğin, koyu renk rujlar beyaz tenli kadınların vampir gibi görünmelerine neden olur. Açık renk ruj, şeftali ve şeker pembesi tonları sizler için uygun tonlardır. Dudaklarınızı biraz daha belirginleştirmek isterseniz rujunuza uygun bir dudak kalemi kullanabilirsiniz.