Bebeklerin Giydikleri Nasıl Yıkanmalı ?

Published by: 0

Küçücük ve melekler civarı suçsuz bebeğinizin bu civarı kıyafeti ne türlü kirletebildiğini mi düşünüyorsunuz? Bu şaşkınlıktan kurtulduktan ardından kaygı duyacağınız konu “kullandığım deterjan bebeğimin cildine kayıp verir mi?” olacaktır. Ne yazık ki evet! şayet kaygı edilmesi gerekli olan tek konu değil. Bebeğinizin cilt yapısı sizin cildinizden çeşitli , bizzat çamaşırlarınız amaçlı kullanmakta olduğunuz deterjanlar bebeğinizin cildine kayıp verebilir. Bu sebeple bebeğinizin yepyeni kıyafetlerini kesinlikle çocuk deterjanlarıyla yıkayın, içiniz huzurlu etsin bebeğinizin cildini koruyun.

Bebeğinizin cildi nihai derece hassastır. Bunun sebebi cildinin artık harici etkenlere maruz kalmamış olması, buna bağlı olarak cildin harici etkenlere karşın koruma amaçlı tabakasının tam anlamıyla oluşmamış olmasıdır. Sözgelişi çocuk cildinde yerel keratin tabakası gelişmemiştir. Giysiler kızarıklık ve teninde hassaslık yaratabilir. Benzer biçimde kimyevi açıdan irritatif nitelik taşıyan temizlik malzemeleri ve deterjanlar benzer negatif tesiri yaratırlar.

Neden Sıvı/akışkan Deterjan?

Bebeklerin hassas cilt vaziyetleri ve çocuk cildinin pH değeri göz önüne alınarak üretilmiş özel deterjan ve yumuşatıcılar çocuk teninde kızarıklık ve hassaslık benzeri negatif tesirleri yok eder veya asgari seviyede meblağ . Bildiğimiz toz çamaşır deterjanları, tanecik yapıları sebebinden tam durulanamayabilir ve çamaşırlar üstünde kalıntı bırakabilir. İçerdikleri kimyevi maddeler, çocuk cildinde ve hassas ciltlerde tahrişlere ne amaçla olabilmektedir . Halbuki Dalin Sıvı/akışkan Çamaşır Deterjanı, bebeklere özel hipoalerjenik sıvı/akışkan yapısıyla rahatlıkla durulanır ve bebeğinizin cildinde tahrişe ve alerjiye ne amaçla olmaz. Bununla Birlikte , bebeğinizin giysilerindeki mşayet, süt, meyve benzeri lekeleri iz bırakmadan temizler. Böylelikle bebeğiniz hem yepyeni giysilere kavuşur benzer zamanda cildi tahriş olmadan sıhhatle büyür. Dalin Sıvı/akışkan Çamaşır Deterjanı’nı, hassas ciltli yetişkinler de, hipoalerjenik özelliği sebebiyle gönül rahatlığıyla kullanabilir.

Aldığınız elbiseleri giydirmeden eskiden yıkayın,

Yeni giysiler imalat , nakliye ve satış esnasında üstlerinde toz, kir ve bakteri bulundururlar. Bebeğinizin hassas cildinde yepyeni aldığınız elbiseleri yıkamadan giydirmeniz sebebiyle kızarıklık veya alerji oluşabilir. Buna Bağlı Olarak en kımetli varlığınıza hijyenik olmayan cicilerini giydirmeyin, öncesinde kesinlikle yıkayın…

Yıkadıktan ardından hijyen,

Yıkama ardından bebeğinizin giysilerini güneş gören tek yere kurutun. Güneş ışınları tek takım bakterilerin yok meydana gelmesine destek eder. Çamaşırları kuruduktan ardından serin ve kuru tek yere veya çocuğunuzun dolabına kaldırın. Yıkama ve güneşin yok edemediği bakterilerden arınmak içinse bebeğinizin kıyafetlerini kesinlikle ütüleyin.