Bebek telsizi seçiminde nelere dikkat etmelisiniz?

Published by: 0

Bebek telsizi alırken öncelikle tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Görüntülü kamera istiyor musunuz yoksa sadece sesini duymanız yeterli mi? Kamera çekim alanının genişliği, evinizin büyüklüğü ile örtülü olarak önem kazanıyor. Görüntülü kameralarda da wi fi ile bağlanıp cep telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan izlemek sizin için önemli mi yoksa taşınabilir kamera size yetecek mi?

Bebek telsizinde dikkat edilmesi gereken öncelikler

Alternatifleriniz arttıkça fiyat skalası da genişliyor. Bu yüzden öncelikle tam olarak neye ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. İşteyken de evi gözlemlemek istiyor musunuz yoksa sadece bebeğiniz odasında uyurken siz salonda kahvenizi gönül rahatlığı ile içmek mi istiyorsunuz? Görüntülü mü yoksa sadece bebeğinizin sesini duymak mı istediğinizin kararını verdikten sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ise görüntü kalitesi olmalı. Kameraların hemen hepsi çok iyi sesi iletiyor ama gece görüntüsünde kalite düşüyor.

Aldığınız üründen en iyi sonucu almak için bu telsizleri bebeğinizin yatağından 3 metre ileriye koyun böylece her solunma, ağlama ya da mırıldanmayı duyabilirsiniz. Kendi alıcınızı ise bulunduğunuz ortamda tutun, yanınızda taşıyın. Görüntülü telsizlerin iyi görüntü vermeleri için yakın muhafaza edilmesi gerekir. Deneme ve yanılma yoluyla en uygun yakınlığı seçebilirsiniz. Görüntü kalitesi, çekim alanından sonra dikkat etmeniz gereken diğer özellik ise kameranın kendi monitörden mi yoksa wi fi sistemi ile bağlanacağınız akıllı teknolojilerden mi izlemek istediğinize karar vermelisiniz.

Kamera ve ses sistemlerindeki oda ısısını ölçmek veya ninni çalmak gibi özellikler, ürünlerin fiyatını skalasını yükseltiği gibi tercih sebebi de olabiliyor.

 

Hangi marka size hitap ediyor?

Motorola MBP854 HD Wifi 43 İnç Lcd Ekran Kamera:

300 metreye kadar etkili menzil, dokunmatik ince tasarımlı ebeveyn ünitesi, karşılıklı konuşma imkanı, 5 farklı ninni ile bebeğinizi sakinleştirme özelliği, wi-fi bağlantısı ile bebeğinizi aynı evde monitörle, telefonla, tablet veya bilgisayardan izleyebilirsiniz. Ayrıca telefonunuz, tabletiniz ya da bilgisayarınızdan uzaktan kontrol imkanınız da var. uzaktan sağa sola, yukarı aşağıya kamerayı hareket ettirebilme imkanı ise hayatınızı kolaylaştıracak bir özellik. Görüntü kalitesi gündüz çok iyiyken gece görüntü kalitesi biraz düşüyor. Kullanım kılavuzu Türkçe anlaşılır ve detaylı. İşinizi fazlasıyla görecektir.

Motorola MBP85 HD WiFi Dijital Bebek Kamerası:

Wi- fi bağlantısı ile uzaktan akıllı telefon, tablet veya bilgisayar ile izleyebilirsiniz ve kontrol edebilirsiniz. Ancak ekstra kendi montörü olmadığından sürekli telefonunuz ya da bilgisayarınızı açık tutmanız gerekir. Uzaktan sağa, sola ve yukarı, aşağıya hareket ettirebilirsiniz. 100 metre görüntü aralığına sahiptir. Eğer büyük bir evde oturuyorsanız ya da dublex bir evdeyseniz bir önceki modeli daha çok tavsiye ederiz. Wi-fi bağlantılı olduğundan internetiniz kesilirse görüntüyü kaybedeceğinizi de belirtelim.

Innany Inanny NM108 Dijital Bebek Kamerası:

12 saatten fazla video izleme ve karşılıklı konuşma imkanı, renkli ekranı ve 250 metre kapsama alanı ile kendi alanındakiler arasında iddialı bir ürün. Ayrıca oda ısısını izleme özelliğini çok başarılı bulduk. Hem fiyatı uygun hem de ürün tüm özelliklerini yerine getiriyor. Kamerasından ninni çalıyor ve zoom yapabiliyorsunuz. En güzeli de gece modunda da bile net bir görüntü veriyor olması. Sadece wi-fi olmadığından telefonunuzdan ya da tabletinizden izleyemiyorsunuz ancak taşınan bir monitör olduğundan buna çok gerek duyuluyor mu tartışılır

Weewell WMV860 Dijital Bebek İzleme Cihazı:

4.3 inch renkli LCD monitörlü anne ünitesi, açık alanda 300metre çekim mesafesi, karşılıklı konuşma, zoom, ortam termometresi, sakinleştirici ninniler, beslenme zamanını hatırlatmak için alarm, otomatik gece görüşü, ses ve hareket sensörü ile işinizi fazlasıyla görecek bir ürün daha.

Bebek telsizi zararlı mı? Bebek telsizinin zararları neler?

Bebeğin sağlığı açısından, bebek telsizinin konulacağı yere de dikkat etmek gerekir. Kablosuz olarak, radyo dalgalarıyla iletişim sağlayan bütün cihazlarda olduğu gibi, yakın çevresinde (az ya da çok) bir frekans kirliliği de oluşmaktadır. Bu nedenle, özellikle bebek odasındaki verici parçayı yerleştirirken, bebeğin hemen başının yanına değil; bebeğin sesini alabilen en uzak noktaya konmasına çalışılmalıdır. Birçok bebek telsizi modeli için ideal mesafe, bebeğin başından bir metre uzakta olan noktalardır.