Ballı Su İçmek Zayıflatır Mı ?

Published by: 0

Ballı Su İçerek Zayıflayın!

Bal ve su karışımıyla yalnızca tatlı tek şerbet ele geçirildiğini düşünüyorsunuz değil mi? Balın yararlı tek besin meydana geldiğini her biri biliyor. Su esasen dünya kaynağımız. Peki bu ikili tek araya geldiğinde meydana çıkan netice sıhhatimizi ne türlü etkiler?

İşte ballı suyun mucizevi sıhhat faydaları…

Ballı su içerek zayıflayabilirsiniz!

Bal yüsek şekerli tek besin meydana gelmesine nazaran hakikat balda yer alan şeker tamamıyla natürel ve bu özelliğiyle de sıhhatli tek kalori kaynağı. Benzer sürede ballı su şekerli içecek tüketme isteğinizi köreltir ve içerisine küp küp şeker koyduğunuz kalorili içeceklerden uzak durmuş olursunuz. Pek kilolarınızdan arınmak için her erken bir badak ballı su içmeyi deneyebilirsiniz.

Sabahları tek bardak ılık ballı su içmenin sindirim sisteminizde mucizeler yaratacağını biliyor muydunuz?

Düzenli olarak ballı su içmek sindirim sisteminizi düzene sokar. Bal, midenizdeki asitlenmeyi rahatlatan tek takım özelliklere sahip ve bu özelliği yardımıyla midenizde bağırsak mukusu imalatı artar. Benzer sürede kalın bağırsaklarınızı nemlendiren bal, böyle dışkınızı sulandırır ve kabızlığı önler.

Boğazınız ağrıdığında ve tahriş olduğunda, ılık ballı su boğazınızı yatıştırır. Bununla Birlikte şayet öksürüğünüz boğazınızın tahriş olmasından kaynaklanıyorsa, kuru öksürüğünüzü keser.

Ilık ballı suyunuza birden çok damla limon sıkın ve her erken için. Bu karışım vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanıza destekçi olacak. Ballı suya eklediğiniz limon damlaları, idrarınızı artırır ve ek olarak sık sık tuvalete gittikçe vücudunuzda biriken toksinlerden ek olarak çabuk kurtulursunuz. Benzer sürede ballı limonlu su idrar yollarınızın da sıhhatli kalmasını olanağı sağlar .