Bacak İnceltmenin Hızlı ve Kolay Yolları

Published by: 0

Kadınların en çok vakit ayırdıkları ve önemsedikleri konulardan biri de zayıflama konusudur. Herkes fit görünmek, şıklığını tamamlamak ve aynı zamanda da sağlıklı kalmak ister. Kadınların en büyük dertlerinden biri de bu yüzden kilo vermektir diyebiliriz. Zayıflamaya yönelik birçok diyet programı, egzersiz hareketleri ve videolar mevcuttur. Ya da gerçekten çok fazla kiloluysanız diyetisyen desteği de alarak zayıflayabilirsiniz. Bölgesel olarak sıkıntı çeken birçok kişi de bulunur. Bu kişiler uygun beslenme ve egzersizler sayesinde bölgesel fazlalıklarından kurtulabilir. Bacak inceltme egzersizleri, bu açıdan fazla kilolu ya da vücudunu toplamak isteyen kişiler için ideal hareketler arasındadır. Burada önemli olan istikrarın sağlanması ve düzendir.

Bacak İnceltme

Bacak inceltmenin yolları, pek çok kişi tarafından merak edilir. Bu işi sadece yemekten kısarak değil, aynı zamanda vücut hareketlerinizi arttırarak yapabilirsiniz. Hareket arttıkça metabolizma hızınız da artar. Bölgesel zayıflama konusunda da akla ilk bacaklar gelir. Kadınların zayıflama konusunda en çok zorlandıkları yerlerden biri de basen bölgesidir. Evde kendi kendinize yapacağınız bir egzersiz listesiyle spor salonlarına gitmek zorunda da değilsiniz. Vaktiniz ya da spora ayıracak bol paranız yoksa evde yapabileceğiniz hareketler size destek olacaktır.

Bacak İnceltmenin Yolları

Bacak inceltmenin yolları video şeklinde arama yaptığınızda karşınıza pek çok egzersiz hareketi çıkar. Bunları, açık havada ya da evde dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Çok kısa bir sürede bu hareketleri yaparak uzun vadede bacaklarınızı inceltmeniz mümkündür. Burada önemli olan şey istikrarı sağlamaktır. Şok diyetler yerine yaşam alışkanlıklarınızı değiştirerek kilo vermeniz çok daha kolaylaşır. En başta biraz ağrı hissetseniz de pes etmeden egzersizlere devam etmelisiniz.

Bacak İnceltme Hareketleri

Evde kendi kendinize yapabileceğiniz, yarım saatinizi bile ayırsanız etkisini görebileceğiniz birçok egzersiz yöntemi vardır. Bacakları inceltmenin en hızlı yolu dendiğinde, akla ilk olarak egzersiz hareketleri gelir. Birkaç egzersiz programını sizlerle paylaşmak istiyoruz. İlk hareketten bahsedersek öncelikle ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ayaklarınızın açısının birini saat 10, birini de saat 2 yönünde aralayın. Duruşu bozmadan oturma pozisyonunda aşağı doğru hareket edin. Birkaç saniye sonra başlangıç pozisyonunuza geri dönebilirsiniz. İkinci hareketimiz ayak parmaklarınızın ucunda yukarı yükselmektir. Zorlandığınız durumda duvara yaslanarak destek sağlayabilirsiniz. Diğer harekette yine bacaklar omuz genişliğinde açılır. Ayak uçlarınızı karşıya bakacak şekilde birleştirin. Bacak aranıza lastik bir top koyun. Top düşmeyecek şekilde aşağı doğru eğilip kalkın.

Ek bacak İnceltme Hareketleri

Bu bacak inceltme hareketleri sayesinde kısa sürede istediğiniz forma kavuşur, bölgesel olarak zayıflarsınız. Diğer harekette yine bacaklar omuz genişliğinde açılır. Bir ağırlık alın ve karın bölgenizin önünde dik tutun. Ağırlığı, omuz seviyenize gelecek şekilde dik pozisyonda tutun ve birkaç saniye bekleyin. Diğer harekette yere sabit bir şekilde uzanın. Ayak tabanlarınızı yere basın fakat bu sırada dizlerinizi mümkün olduğunca kırın. 30 saniye boyunca top haline getirdiğiniz havluyu ya da bir topu dizleriniz arasında fazla sertleşmeden sıkın. Bir 10 saniye kadar dinlenin ve devam edin. Bu hareketleri belli setler halinde, uzun süreli uyguladığınızda farkı siz de yaşayacaksınız. Bu hareketleri yaparak alt bacak inceltme çalışması yapmış olursunuz.

Bacak İnceltme Diyeti

Bacak inceltmenin yolları arasında diyet yapmak da vardır. Belli başlı gıdaları bir arada tüketerek de bölgesel zayıflamayı gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Bu bağlamda sağlıklı yağlar tüketmelisiniz. Alkol ve sigaradan mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Bol tahıllı ürünler tüketmelisiniz. Yeterli miktarda protein almaya da dikkat etmelisiniz.