Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana – Lock, Stock and Two Smoking Barrels Film Önerisi

Published by: 0

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (Lock, Stock and Two Smoking Barrels) 1998 yapımı bir İngiltere filmidir. Film, ilk olarak İngilterede çıktığında “Yılın en iyi İngiliz filmi” şeklinde duyurmuştu adını. İlk olarak şunu belirtelimki eğer Kapışma (Snatch) filmini veya Rock’n Rolla filmini izlediyseniz ve beğendiyseniz kesin olarak bu film tam size göre. Filmi izleyenlerin büyük bir kısmı filmi hayranlıkla bitirdiğini ve çok eğlendiğini bildiriyor. Beğenmeyenlerin sayısı oldukça az ve bize göre mutlaka izlenilmesi gereken filmlerden.

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana filminin konusu :

Dört arkadaş (Tom, Soap, Eddy, Bacon) ellerindeki paraları birleştirip kumara yatırma kararı alır. Aralarında 100.000$ toplayan arkadaşlar kumar masasına oturması için aralarından Eddy’i seçer. Eddy bu konuda çok profesyoneldir ve arkadaşlarının kazanacağına dair neredeyse hiçbir şüphesi yoktur.. Ancak kumar masasındaki organizasyonu yapan kişi tabii ki de adil değildir ve Eddy’nin dönen numaradan hiçbir haberi yoktur. Organizatöre yüklü bir miktar borçlanan Eddy kısa sürede borcunu ödeyemezse başına kötü şeyler gelecektir. Bunun üzerine Eddy ve arkadaşları bir hafta içinde bu parayı bulmak için ellerinden geleni yaparlar. Harika bir olay kurgusuna sahip olan bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Tamamen tesadüfe dayalı olarak gelişen bu olayları izlerken kesinlikle çok eğleneceksiniz. Film doğal bir komikliğe sahip.

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana filminin oyuncuları :

İyi bir kumar oyuncusu ama saf olan Eddy rolünü canlandıran kişi Sessiz Ortak, Altın Savaşı, Berlin İşi ve 13 Esrar filmlerinde oynayan Nick Moran. Grubun diğer üyesi Soap (Aşçı) karakterini canlandıran kişi ise Dexter Fletcher. Dexter Fletcher, Fever, Jack Falls, Feds, Wild Bill filmlerinde de oynadı. Diğer üye Bacon rolünü ise Jason Statham canlandırıyor. Jason Statham’ın aktörlük kariyerini başlatan filmdir Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana.. Oynadığı ilk film olmasına rağmen oldukça başarılı bir rol sergiliyor Jason Statham. Grubun son üyesi Tom rolünde ise Jason Flemyng yer alıyor. Jason Flemyng, The Job, Taşıyıcı 2, Made in Romania, Cehennemden Gelen ve daha bir çok iyi yapımda yer aldı. Filmin yönetmeni ve senaristi ise Kapışma filminde olduğu gibi Guy Ritchie. Kendine özgün tarzıyla gerçekten harika işler çıkarmış Guy Ritchie..

Kapışma ve Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana filmlerini izleyenler hangisinin iyi olduğuna karar vermekte zorlanıyor. İkisi de aynı tarzda yapımlar olsada kesinlikle senaryo ve olaylar tamamen farklı. İzleyin ve hangisinin iyi olduğuna siz karar verin. Önerimiz olan Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (Lock, Stock and Two Smoking Barrels) filmini izleyecek olan herkese iyi seyirler!