Aspirin Maskesi Tarifi: Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Published by: 0

Evde Uygulayabileceğiniz Aspirin Maskesi 

Aspirin, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak yıllardır kullanılan ve halk arasında iyi bilinen bir ilaç. Bunun yanında aspirinin cilt için oldukta faydalı olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Cilt lekeleri, kırışıklıklar, akneler için aspirinin faydaları bulunuyor. Cildin kendisini yenilemesine yardımcı olan aspirin maskesini denemek ister misiniz?

Aspirin Maskesi Tarifi

Malzemeler:

* 3 adet aspirin,
* 1-2 çay kaşığı su,
* 1 çay kaşığı bal.

Aspirin Maskesinin Yapılışı :

Maskeyi temiz bir cilde uygulamanızda fayda var. Maskeyi uygulamadan önce cildinizi temizlemeniz tavsiye edilir. Hatta haftada bir peeling uygulanmış ciltte daha güzel sonuçlar verecektir.

3 adet Aspirin bir çay tabağına konulur. Üzerine çay kaşığı ile çok az miktarda su eklemeye başlayın. Sonra çay kaşığı ile aspirinleri ezin ve eritin. Yüze sürülcek macun kıvamına gelene kadar az miktarda su ilave etmeye devam edin. Macun kıvamına geldikten sonra bir kaşık kadar balı karışıma ekleyin. Aspirin maskeniz kullanıma artık hazır.

Aspirin maskesini göz çevreniz hariç tüm yüzünüze sürün. 15 dakika yüzünüzde bekletin. Sonra parmaklarınızı hafifçe ıslatın ve hafifçe yüzünüzü ovun. Sonra yine ıslatın ve yine hafifçe yüzünüzü ovun. Bir kaç defa bu işlemi yaparsanız, peeling etkisi yapacaktır ve cildinizi kirlerden arındıracaktır. Sonra yüzünüzü yıkayın. Bebek cildi gibi bir cilde kavuşacaksınız.

Aspirin maskesinii haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.