Asma Tavan Modelleri ve Fiyatları 2017

Published by: 0

Asma Tavan Modelleri

Ülkemizde bir çok mekanı ziyaret ettiğimizde karşımıza asma tavan kullanımının oldukça fazla olduğunu görmekteyiz. Asma tavanlar bir mağazanın, dükkanın, fabrikanın, tesisin, kısacası her türlü mekanın görsel olarak şık ve modern bir görünümü sağlaması açısından oldukça önemli bir bileşendir. Asma tavan modelleri kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Asma tavanların kullanım alanlarına bakacak olursak, mekanın ışıklandırılmasında , renklendirilmesinde , estetik kazandırılmasında önemli bir rol üstlendiğini görmekteyiz.
Asma tavanların kullanımı  bazı iş yerlerinde tavan yüksekliği oldukça fazla olduğundan dolayı asma tavan sistemi kullanılarak tavan yüksekliğini istenilen düzeye ayarlamak için kullanılmaktadır. Ayrıca görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak içinde oldukça etkilidir. Tavandan geçen her türlü tesisatı, elektrik kablolarını gizlemektedir. Havalandırma kısmındaki borular, aydınlatma lambalarının kabloları, duman sensörleri vs gibi örnekler verebiliriz. Şayet tesisatla ilgili bir problem olduğunda da arızayı gidermek için kolay bir şekilde asma tavan kapaklarından bir kaçı çıkarılarak fazla uğraşmadan , kırıp dökmeden tamir işlemi gerçekleştirilmektedir.
Ayrıca ısı yalıtımı olarak da sıkça kullanılan bir yöntem olmakla birlikte asma tavanların içerisine yerleştirilen izocam, tasyünü ve strafor gibi malzemelerde ısı yalıtımını oldukça olumlu yönde etkilemektedir.

Asma Tavanların Ortak Özellikleri

1-) Montajının kolay olmasıyla birlikte hızlı bir şekilde boyanmak istenilen tavan yüzeylerinin oluşmasını sağlamaktadır.
2-) Her çeşit iç mekanlara uygulanabilir tasarımları mevcuttur.
3-)Asma tavanların fiyatları da oldukça makul düzeyde olmakla birlikte, herhangi aksi bir durumda tamiratı kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ekonomik olması müşteriler tarafından tercih edilmesinde önemli etkendir.
4-) Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi asma tavanlar gereksiz görüntü kirliliğininde önüne geçerek , tesisat fazlalıklarını gizleyerek sizlere dekoratif alanlar sunmaktadır. Asmatavanların kolay bir şekilde sökülmesinden dolayı tesisatlardaki herhangi bir arıza durumunda kolay bir şekilde müdahalesi yapılabilmektedir.
5-) Asma tavanlar oldukça hafiftir, bu sayede bulunduğu binanın taşıyıcı sistemine yük olarak etkisi oldukça düşüktür.
6-)Asma tavanlar kuruldukları bina, tesis vs. yapıların hareketleri ile uyumludur. Bu sebeple depreme dayanıklı binalarda kullanım açısından oldukça ideal bir seçim olacaktır.
Yangınlara dayanıklılığı, ses ile ısı yalıtımları gibi performans özellikleri kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.
Aşağıdaki fotoğraf galerimizden bir çok asma tavan modelini inceleyebilir, ne tür bir asma tavan almak istediğinize dair fikir edinebilirsiniz.