50 İlk Öpücük Filmi Konusu, Oyuncuları ve Fragmanı İzle

Published by: 0

50 İlk Öpücük – 50 First Date Film Önerisi

 50 İlk Öpücük (50 First Dates) 2004 yılına ait ABD yapımı bir romantik komedi filmidir. Bende dahil bir çok kişiye göre tartışmasız türünün en iyisidir. Bu filmi izlerken içinizden mutlaka “Gerçek aşk budur” diyeceksiniz.  Diğer sıkıcı ve basit romantik filmlerinden tamamen farklı bir konuyu işleyen bu filmi izlemeden önce bugüne kadar izlediğiniz bütün romantik komedileri unutun. Böylesine büyüleyici bir aşk hikayesini bir buçuk saat gibi bir sürede hissettirerek anlatan bu filmi mutlaka izlemeniz gerektiği düşündüğüm için film önerileri arasına ekliyorum.

50 İlk Öpücük Filminin Konusu:

Her gün farklı bir kadınla birlikte olan ve aşkla, sevgiyle bir işi olmayan Henry, bir gün kafede otururken Lucy adında güzel bir kızla tanışır. Birbiriyle güzel bir şekilde anlaşan Lucy ve Henry, aynı kafede yeni bir buluşma ayarlarlar. Bir dahaki  buluşmada Henry, Lucy’nin gelmesini beklemektedir ancak başına gelecek olaylardan tamamen habersizdir. Lucy kafeye geldiğinde sanki Henry’i hiç tanımıyormuş gibi, daha önce hiç görmemiş gibi durmaktadır.  Henry olayın şokundayken bir süre sonra Lucy hakkında gerçekleri öğrenir. Lucy, bir trafik kazası geçirmiştir ve hafızası sürekli kazadan bir önceki güne geri dönmektedir. Yani Lucy, gün içinde ne yaşarsa yaşasın sabah uyandığında zihnindeki her şey silinmektedir ve kazadan bir önceki güne dönmektedir. Tüm bunları öğrenen Henry, çoktan Lucy’e aşık olmuştur ve onunla birlikte bir yaşam sürdürmek için elinden geleni yapacaktır.

50 İlk Öpücük Filminin Oyuncuları:

Filmin baş karakterlerinden birisi olan Henry Roth’u canlandıran kişi Süper Kumanda, Hayatım Yalan, Asabiyim gibi filmlerde yer alan ünlü oyuncu Adam Sandler. Bu filmdeki rolüne fazlasıyla yakışan Adam Sandler, gerçekten harika bir iş çıkarmış. Filmin diğer baş karakteri olan Lucy Whitmore’u ise güzel oyuncu Drew Barrymore canlandırıyor. Drew Barrymore, Donnie Darko, Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar, Çığlık gibi filmlerde de oynadı.  Henry’nin yakın arkadaşı olan Ula karakterini canlandıran kişi ise daha önce Adam Sandler ile birlikte başka yapımlarda da yer alan Rob Schneider. Bu güzel senaryoyu yöneten kişi ise Akıllı Ol, Asabiyim, Hesaplaşma Zamanı gibi filmleri de yöneten Peter Segal.

Fazla romantik film seven ve izleyen birisi değilim ancak sevdiğim oyuncuları bir arada görünce izleme kararı aldığım 50 İlk Öpücük (50 First Dates) filminden sonra birkaç yıldır “en sevdiğin romantik film” gibi sorulara hiç tereddüt etmeden bu filmi söylüyorum. Aşkı, dramı fazlasıyla hissedeceğiniz 50 İlk Öpücük filmini izleyecek olan herkese iyi seyirler dilerim!

50 İlk Öpücük Fragmanı İzle