2017 Stor Perde Modelleri

Published by: 0

Tekstil ürünlerinde olduğu gibi moda akımı içerisine giren ürünlerden biri de perdelerdir. Eskiden her evde daha çok tül perde kullanımı tercih edilirken günümüzde birçok farklı perde tasarımı da perde piyasasında yerini almaya başlamıştır. Perde çeşitliliğinin bu kadar fazla olmadığı dönemlerde bayanlar evlerinde tül perde ve fon perde kullanmayı tercih ederken artık evin her bölümü için farklı modellere sahip olan perdeler tercih edilmektedir.

Hem kullanım kolaylığı hem de sahip olduğu birçok farklı tasarımı ile bayanların son gözdesi stor perde modelleridir. Evin her bölümü adına uygun tasarımı buluna stor perdeler aynı zamanda uygun fiyat seçenekleri ile de satışa sunulmaktadır. Peki, stor perdenin tül perdeden farklı nedir? Tül perdeler herhangi bir mekanizmaya sahip olmayan perdelerdir. Bir korniş yardımıyla rahatlık asılıp çıkarılabilir. Farklı renk ve kumaş dokularında tasarlanabilir. Stor perdeler ise mekanizmalı perdelerdir. Perde bir mekanizma yardımıyla kontrol edilir. Sert bir kumaş dokusuna sahip olan perde alüminyum bir boruya rulo şeklinde sarılır. Zincirli ve yaylı sistem yardımıyla kenarında yer alan aparatlar kullanılarak açılıp kapatılabilir. Farklı renklerde ve dokularda tasarlanabilmektedir. Müşterinin isteği doğrultusunda etek kısmı taşlı veya boncuklu olarak tasarlanabilir ya da etek kısmı oymalı olabilir. Çocuk odaları veya mutfaklar için dijital baskılı olan modelleri kullanılabilir. Evler dışında iş yerleri gibi daha büyük alanlar için uzaktan kumanda sistemi ile yönetilebilen motorlu modeller tercih edilir.

2017 yılının en dikkat çeken stor perde modelleri; dijital baskılı olan modeller, daha çok işyerleri için tercih edilen black-out ve pano perdesi modelleri, kendi kendini temizleme özelliği bulunan modeller ve tül stor perdelerdir. Stor perdeler mekanizmalı perdeler olmasına rağmen temizliği oldukça kolaydır.