2017 Perde Modelleri

2017 Perde Çeşitleri

Salonumuzu, mutfağımızı kısacası evlerimizin her köşesini tamamlayan perdeler, birbirinden şık ve yeni tasarımlarıyla göz kamaştırmaya ve özellikle ev hanımlarının gözdesi olmaya devam ediyor.
Evinize seçmek istediğiniz perde modeline iyi karar vermeliyiz. Şüphesiz ki bir evin en önemli unsurlarından birisi perdelerimizdir.
Peki evlerimize çocuk perde modelleri, mutfak perde modelleri veya salon perde modelleri seçerken neyi göz önünde bulundurmalıyız? dilerseniz biraz bundan bahsedelim.
Öncelikle seçeceğimiz perdenin evimizin duvarlarının rengiyle uyumlu olması gerekmektedir. Yalnızca perdenin güzelliğine aldanıpta bu ayrıntıyı gözden kaçırırsanız perdemizi evimize astığımız zaman perdeler duvarda sırıtabilir ve  istediğimiz görüntüyü alamayabiliriz.
Özellikle son yıllarda seçenek ve desen olarak bir çok alternatif perde modeli bulunmaktadır. Bu da işimizi birazcık zorlaştırabilmektedir.  Sizler için derlediğimiz 2017 perde modelleri galerimizden seçeneklerimizi inceleyerek nasıl bir perde almak istediğinize karar verebilirsiniz.
Bu galerimizde her türlü perde modelini bulabileceğiniz gibi, zebra perde modelleri 2017, stor perde modelleri 2017, japon perdeler, 2017 tül perde modelleri ve daha bir çok seçeneği sizler için derlemiş bulunuyoruz.

Resim galerimize göz atmadan önce perde temizliği ile ilgili bir kaç pratik bilgi vermekte fayda görüyoruz.
Perde Temizliği Nasıl Yapılır?
Her perde cinsinin kendine has temizleme yöntemi bulunmaktadır. Örneğin stor perde, jaluzi perde ve zebra perde temizliği yaparken bu gruba giren perdelerin içeriğindeki kumaşın yapısı ve yüzeyindeki kaplama sayesinde uzun seneler dayanıklılığını korumakta ve çokta zorlanmadan temizliğini yapabilmektesiniz.
Özellikle işyeri ve ofis ortamlarında rağbet gören bu perde modelleri, günümüzde gerek ev hanımlarının perde temizliği yaparken  işlerinin kolaylaşması açısından , gerek kullanım kolaylığı sağlaması açısından ve gerekse de bir çok seçeneği bünyesinde barındırmasından dolayı evlerde de kullanılmaya başlanmıştır.
Beyaz sabunla köpürtülerek hazırlanmış ılık su içerisinde temiz sünger yardımıyla temizleme işlemi başlamış olur. Süngeri suya sokmamızın ardından çok az nemi kalana kadar suyundan arındırıyoruz ve fazla baskı uygulamadan perdelerimizi hassas bir şekilde temizleyebiliriz.

Jaluzi perde temizliği : Rengi’nin hassas olmasından ve çabuk yıpranmaya müsait bir perde olmasından dolayı temizleme işine geçmeden önce elektrik süpürgesi yardımıyla dikkatli bir şekilde tozlarından arındırılır. Bu arada jaluzi’de kapalı konuma getirilir. Deterjan kullanmadan sadece neminden iyice arınmış bir  mikrofiber bez yardımıyla jaluzi’nin kumaşlarını teker teker siliyoruz ve kapalı konumdayken kurumaya bırakıyoruz.

Ahşap Jaluzi Perde Temizliği Yaparken ise ; Perde temizliği için üretilen fırçalı toz alma ürünleri ile rahatlıkla tozunu alabilirsiniz. Tozunun alınmasından sonra deterjanlı bir bezle yüzeydeki kirleri temizlenir ve akabinde kurulama bezleri ile teker teker her kat silinir ve bu da aynı şekilde kapalı konumda kurumaya bırakılır.

2017 Perde Çeşitleri

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*