2016 Tül Perde Modelleri

Published by: 0

Hemen hemen tüm mekanlarda karşımıza çıkabilecek olan evlerin ve ofislerin vazgeçilmez dekorasyonlarının önemli bir unsurunu oluşturan tül perde modelleri,  kullanımı günümüzde oldukça yaygın olan bir perde çeşididir. Yüzlerce hatta binlerce farklı desen ve modelleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilen tül perdeler, her sene yeni trendleriyle, yepyeni modelleriyle  karşımıza çıkarak tercih edilme nedenini artırmaktadır.
Tül perde fiyatlarını da incelediğimiz zaman çokta pahalı olmayan ve her bütçeye uygun tül perde seçeneklerini görebilmekteyiz. Bu da onu öncelikli tercih edilen bir perde yapmaktadır.
Sizlere bu makalemizde 2016 tül perde modelleri hakkında bilgilere ve örnek  tül perde resimlerinden derlediğimiz fotoğraf galerimize yer vereceğiz.

Tül Perde Modelleri 2016

Evlerimizde kullanacağımız perdeler modernizasyon ve görsel bakımından  önemli olsalar da  , tercih edeceğimiz perdelerimizin kullanılabilirliği de tercih etme nedenlerimizin başında gelmektedir veya gelmelidir. Çok beğenerek satın aldığımız perdemizin kullanacağımız mekandaki uyumu da bir hayli önemlidir. Mobilyalar ile uyumu, aksesuarlar ile uyumu, güneş ışığını geçirgenliği vs detayları da hesap etmemiz, doğru perde seçimi yapmamızda katkı sağlayacaktır.
Günümüze baktığımızda hergeçen gün yeni tül perde modellerinin üretildiğini, birbirinden farklı desenlerin perdelere yansıtıldığını gördükçe karar vermek oldukça zorlaşmaktadır. Örnek vermek gerekecek olursa ; renkli tül perdeleri, boncuklu tül perdeler, kurdelalı tül perde modelleri ve aklımıza gelmeyen daha birçok farklı tül perde modelleri tasarlanmaktadır.
Tül perdelerin olumlu taraflarından söz etmişken, olumsuz yönlerinden de bahsetmemek olmaz.  Yüzeylerindeki kumaş itibarıyle tül perdelerin kirlenmesi durumunda meşakkatli ve detaylı bir temizlik gerektirmesi açısından kimi insanlar tarafından tercih edilmeyebiliyor. Ayrıca diğer perde modellerine nazaran kırışması en kolay perdelerden birisidir. O yüzden  temizliği daha basit olan ve içerisinde apre kullanılan tül perdelerden seçim yapmanız yararınıza olacaktır diye düşünüyoruz.
Evlerde olsun, işyerlerinde olsun , yatak odalarında, çocuk odalarında, salonlarda, mutfaklarda  ve diğer mekanlarda gönül rahatlığı ile tül perdeleri kullanabilirsiniz. Kendisini kanıtlamış bir çok bilenen marka tarafından üretimi gerçekleştirilen tül perde çeşitleri arasından dilediğiniz modeli seçebilir, evlerinizin çehresini yeni tül perde modelleriyle tamamen değiştirebilirsiniz.